Polska przegrywa mecz z Mołdawią

PAP/Piotr Nowak

Polska przegrywa z Mołdawią 2:3 w 85. minucie meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy w Kiszyniowie. Bramkę dla gospodarzy zdobył Vladislav Baboglo, a wcześniej w tej części dwukrotnie Ion Nicolaescu. W pierwszej połowie do siatki trafili Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski.

Mołdawia - Polska 3:2 w 85. minucie.

Bramki: dla Mołdawii - Ion Nicolaescu (48, 79), Vladislav Baboglo (85-głową); dla Polski - Arkadiusz Milik (12), Robert Lewandowski (34).

Sędzia: Filip Glova (Słowacja). (PAP)

Bramka Roberta Lewandowskiego na 2:0 w 34. minucie meczu z Mołdawią w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy w Kiszyniowie jest 1500. golem w historii reprezentacji Polski.

Informację dotyczącą tej statystyki potwierdził na Twitterze portal PZPN "Łączy nas piłka".

+2 0
2023-06-20 22:44

Siatkówka /Liga Narodów: Polska - Serbia 3:1

Polscy siatkarze pokonali w Rimini Serbię 3:1 (26:24, 25:19, 21:25, 25:15) w meczu drugiej kolejki Ligi Narodów. To drugie zwycięstwo podopiecznych Vitala Heynena, którzy w piątek wygrali z Włochami 3:0. W kolejnym spotkaniu w niedzielę zmierzą się ze Słowenią.

Wstrząs w KWK Mysłowice-Wesoła; jeden górnik transportowany na powierzchnię

2024-05-14 09:04

PAP/Kasia Zaremba

Jeden z czterech górników poszukiwanych po nocnym wstrząsie w kopalni Mysłowice-Wesoła był we wtorek rano transportowany na powierzchnię. Trwają próby dotarcia do pozostałych – poinformował na briefingu wiceprezes Polskiej Grupy Górniczej ds. produkcji Rajmund Horst.

Turniej ATP w Rzymie - Hurkacz awansował do ćwierćfinału

2024-05-14 19:33

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Rozstawiony z numerem siódmym Hubert Hurkacz wygrał z Argentyńczykiem Sebastianem Baezem (nr 17) 5:7, 7:6 (7-4), 6:4 w 1/8 finału tenisowego turnieju ATP rangi Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Polak zanotował aż siedemnaście asów serwisowych.