Turniej WTA w Stuttgarcie - triumf Igi Świątek

Iga Świątek triumfowała w turnieju WTA w Stuttgarcie. Prowadząca w światowym rankingu tenisistek Polka w niedzielnym finale pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę 6:2, 6:2. To 23. z rzędu mecz wygrany przez 20-latkę z Raszyna.

Świątek wywalczyła czwarty tytuł w tym roku i siódmy w karierze. Z czwartą na liście WTA Sabalenką zmierzyła się po raz trzeci. Wcześniej poniosła porażkę w kończących sezon 2021 zawodach WTA Finals w Guadalajarze oraz wygrała w tym roku w ćwierćfinale w Dausze.

Za triumf w Stuttgarcie zdobyła 470 punktów do klasyfikacji WTA, prawie 94 tys. euro premii oraz... samochód Porsche Taycan GTS Sport Turismo o wartości ponad pół miliona złotych.

Wynik finału:

Iga Świątek (Polska, 1) - Aryna Sabalenka (Białoruś, 3) 6:2, 6:2. (PAP)

wkp/ cegl/

+1 0
2022-04-24 16:19

PŚ w skokach: szóste miejsce polskiej drużyny w Zakopanem, triumf Austriaków

PAP/Grzegorz Momot

Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki zajęli szóste miejsce w drużynowym konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wygrali Austriacy, drudzy byli Słoweńcy, a trzecie miejsce zajęli Niemcy. Był to przedostatni element PolSKI Turnieju.

„Objawienia” w Trevignano nie są nadprzyrodzone

2024-06-27 18:22
Trevignano Romano

Wikipedia/Emo z włoskiej Wikipedii, Creative Common

Stolica Apostolska wypowiedziała się ostatecznie nt. wydarzeń w podrzymskim Trevignano stwierdzając jednoznacznie, że nie mają one charakteru nadprzyrodzonego. Informuje o tym komunikat Dykasterii Nauki Wiary, zgodny z nowymi normami dotyczącymi rozeznawania domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych. Decyzja ta oznacza, że do tego miejsca nie można pielgrzymować, sprawować tam sakramentów i prowadzić modlitwy, zarówno publicznej jak i prywatnej.

Mamy medal. Polacy pokonali Słowenię

2024-06-30 18:35

Polscy siatkarze pokonali Słowenię 3:0 (26:24, 25:16, 25:17) w meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów w Łodzi. To piąty medal biało-czerwonych w tych rozgrywkach i trzeci brązowy.