Porażka z Ukrainą

PolandMFA / Foter.com / CC BY-ND

Porażka z Ukrainą definitywnie zamknęła drogę polskim piłkarzom na mistrzostwa świata w 2014 r.

Mecz w Charkowie rozpoczął się od bardzo ostrej gry gospodarzy, którzy już po 8 minutach mieli na swoim koncie 2 żółte kartki. Polacy starali się atakować, w 39. minucie po technicznym strzale Soboty, ukraiński bramkarz końcami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką. Gra naszych reprezentantów w pierwszej połowie dawała nadzieję na korzystny rezultat. W drugiej odsłonie mecz również był wyrównany. Jednak w 64. minucie Wojtkowiak nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu i znajdujący się na czystej pozycji Jarmolenko spokojnie uderzył obok Boruca, nie dając mu żadnych szans na obronę. Polacy ruszyli do desperackich ataków, ale wynik nie zmienił się, mimo doskonałych okazji Roberta Lewandowskiego i wprowadzonego w 2. połowie Sławomira Peszki.
Naszym piłkarzom pozostał jeszcze wyjazdowy mecz z Anglią na zakończenie eliminacji, ale jego wynik nie poprawi już naszej sytuacji w grupie, a dla Waldemara Fornalika będzie to prawdpodobnie pożegnanie ze stanowiskiem selekcjonera reprezentacji.

2013-10-11 22:34

Piłkarska LM - triumf Bayernu Lewandowskiego, Polak królem strzelców

Piłkarze Bayernu Monachium triumfatorami Ligi Mistrzów. W finale w Lizbonie pokonali Paris Saint-Germain 1:0 (0:0) po golu Kingsleya Comana. W zwycięskiej drużynie wystąpił Robert Lewandowski, który z 15 bramkami został królem strzelców rozgrywek. W rezerwie PSG był bramkarz Marcin Bułka.

Bp Andrzej Przybylski: Pozwólmy się wybrać i prowadzić Panu Bogu

2024-05-25 13:46

Każda niedziela, każda niedzielna Eucharystia niesie ze sobą przygotowany przez Kościół do rozważań fragment Pisma Świętego – odpowiednio dobrane czytania ze Starego i Nowego Testamentu. Teksty czytań na kolejne niedziele w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską rozważa bp Andrzej Przybylski.

Całe rodziny bawiły się w Przytoku

2024-05-25 18:20
Brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki i malowanie buziek przyciągnęły tłumy najmłodszych

Katarzyna Krawcewicz

Dziś w Przytoku była okazja do wsparcia nowej siedziby Fundacji Centrum Rodziny wraz z hospicjum perinatalnym.