Mamy medal!

youtube.com

Polscy siatkarze pokonali Francję w meczu o 3. miejsce w Mistrzostwach Europy.

Mimo zwycięstwa 3:0 naszej reprezentacji mecz był bardzo zacięty. Przez większą jego cześć walka toczyła się punkt za punkt. Nasi siatkarze prezentowali się bardzo dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Wrócił spokój w grze oraz skuteczność w ataku i bloku, które mocno szwankowały podczas przegranego półfinału ze Słowenią.

W pierwszym secie, Polacy wyszli na prowadzenie w końcówce seta by pokonać Trójkolorowych do 24.

Drugi set rozpoczął się od trzypunktowego prowadzenia gospodarzy. Nasi gracze w środkowej części partii odzyskali prowadzenie i zwyciężyli do 22.

W ostatnim secie wypracowaliśmy od początku kilkupunktową przewagę, którą utrzymaliśmy do końca, wygrywając ostatecznie po asie serwisowym Muzaja do 21.

2019-09-28 19:35

Gramy w finale!

PAP/Łukasz Gągulski

Polscy siatkarze pokonali w Katowicach Brazylię 3:2 (23:25, 25:18, 25:20, 21:25, 15:12) w półfinale mistrzostw świata. W niedzielnym meczu o złoty medal zmierzą się ze zwycięzcą wieczornego spotkania Włochy – Słowenia.