Wygrywamy z Rosją

DarkoStojanovic/pixabay.com

Reprezentanci Polski zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i ostatecznie pokonali Rosjan 79:74, wyrzucając ich jednocześnie z mistrzostw świata.

Polscy koszykarze wyszli na prowadzenie w meczu z Rosją dopiero w czwartej kwarcie. Ostatnie minuty układały się pod dyktando podopiecznych trenera Mike'a Taylora.

Łukasz Koszarek i Adam Waczyński to bohaterowie pierwszego meczu drugiej rundy mistrzostw świata koszykarzy. Pierwszy z nich – weteran, który na mundialu w Chinach miał się nie pojawić, poderwał Biało-Czerwonych w drugiej połowie meczu z Rosją do walki. To za sprawą jego wejścia w miejsce A.J. Slaughtera nasza gra nabrała rozpędu. Rozgrywający trafił dwa rzuty za 3 punkty, a na początku czwartej kwarty popisał się fantastycznym podaniem na alley oopa do Aarona Cela. A drugi – kapitan, na którego od początku pracy z kadrą stawia zdecydowanie Mike Taylor, okazał się naszym najlepiej punktującym zawodnikiem w tym spotkaniu.

Bardzo dobrze zagrał również Adam Hrycaniuk. Polski środkowy zdobył 8 punktów, zaliczył 6 zbiórek, 3 asysty i przechwyt.

W meczu o pierwsze miejsce w grupie Polacy zmierzą się z Argentyną. To spotkanie odbędzie się w niedzielę, 8 września, o godz. 14.00. Przeciwnikiem Biało-Czerwonych w ćwierćfinale będzie Serbia lub Hiszpania.

2019-09-07 08:05

W. Brytania/ B. minister obrony: nie tylko Ukraina, ale my wszyscy mamy dług wobec Polski

PAP/GEORGE IVANCHENKO

To Polska okazała się najprawdziwszym przyjacielem Ukrainy, ale my wszyscy jesteśmy dłużnikami Polski za jej wytrwałość w ostrzeganiu przed rosyjskim zagrożeniem - pisze w czwartek na łamach "Daily Telegraph" były brytyjski minister obrony Michael Fallon.