Reklama

Kościół

15 hashtagów pomoże młodzieży włączyć się w dyskusję przed Synodem Biskupów

Giorgio Magini/ Fotolia.com

Sekretariat Synodu Biskupów opublikował 15 hashtagów, odnoszących się do tematów, które będą dyskutowane podczas marcowego spotkania przedsynodalnego w Rzymie. Używając ich, młodzi z całego świata będą mogli włączyć się w obrady rówieśników, wydelegowanych przez konferencje episkopatów z całego świata.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dn. 19-24 marca w Rzymie rozpocznie się spotkanie przedsynodalne z udziałem ok. 300 młodych delegatów z całego świata, wybranych przez konferencje episkopatów. Jak wyjaśnia Sekretariat Synodu Biskupów odpowiadający za to wydarzenie, celem obrad jest m.in. wypracowanie dokumentu, który zostanie przekazany papieżowi i uczestnikom październikowego Synodu Biskupów. Aby jak najbardziej odzwierciedlał on doświadczenia i oczekiwania współczesnej młodzieży, organizatorzy zachęcają, by w prowadzone w Rzymie dyskusje, młodzi włączali się za pośrednictwem internetu, posługując się 15 oficjalnymi hashtagami, odpowiednimi do tematów dyskusji.

Do dyskusji zaproszone są osoby w wieku 16-29 lat, które zarejestrują się w jednej z grup dyskusyjnych na Facebooku (do wyboru są grupy w językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, portugalskim i niemieckim), korzystając z linków dostępnych na stronie: http://www.synod2018.va/content/synod2018/it/riunione-pre-sinodale/informazione-e-codici-di-comportamento-per-facebook.html Na tej stronie znajdują się też szczegółowe instrukcje dotyczące dyskusji i konsultacji z udziałem młodych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Do uporządkowania dyskusji, Sekretariat Synodu proponuje młodym ludziom korzystanie z następujących hashtagów wraz z opisami:

1. #WhoAmI (Kim jestem)

Formacja osobowości. Jakie relacje, doświadczenia emocjonalne specyficzne wydarzenia i miejsca definiują w największym stopniu pokolenie młodzieży w dzisiejszym świecie?

2. #Differences (Różnice)

Relacje z innymi ludźmi. Jakie wyzwania i okoliczności wysuwają się na pierwszy plan w naszym coraz bardziej wielokulturowym, wieloreligijnym i połączonym ze sobą świecie, w którym, niestety, coraz więcej jest różnic i podziałów?

3. #Future (Przyszłość)

Młodzi ludzie i przyszłość. Jakie marzenia o sobie samych i społeczeństwie, w którym żyją, snują młodzi ludzie? W jaki sposób dążą do zrealizowania tych aspiracji?

Reklama

4. #DigitalWorld (Świat cyfrowy)

Związki z technologią. W jaki sposób dzisiejsza technologia, wraz ze swoimi mowymi możliwościami i niespotykanymi wcześniej zagrożeniami, wpływa na tożsamość i styl życia młodych ludzi?

5. #InteriorLife (Życie wewnętrzne)

Poszukiwanie sensu życia. Jakie są zależności pomiędzy codziennością młodych ludzi a ich doświadczeniem sacrum, rzeczywistości duchowej i religią?

6. #Jesus

Młodzi ludzie i Jezus. W jaki sposób młodzi Trzeciego Tysiąclecia odbierają postać Jezusa, przedstawioną w Piśmie Świętym?

7. #IBelieve (Wierzę)

Wiara i Kościół. W jaki sposób współcześni młodzi ludzie przeżywają swoją wiarę w Jezusa? Jakie są ich relacje ze wspólnotą Kościoła?

8. #Called (Wezwany)

Powołaniowy sens życia. Czy współczesne pokolenie młodzieży rozumie w jasny sposób posiadanie osobistego powołania i konkretnej misji w świecie?

9. #Choices (Wybory)

Rozeznawanie powołania. Jakie narzędzia mogą pomóc i jakie momenty są najlepsze, by pomóc młodej osobie w dokonaniu podstawowych życiowych wyborów w Kościele i świecie?

10. #Guide (Przewodnik)

Młodzi ludzie i towarzyszenie. Co powinno charakteryzować osobę godną zaufania, zdolną do towarzyszenia dziś młodym ludziom w ich podróży przez życie?

11. #Church (Kościół)

Sposób funkcjonowania Kościoła. Co powinno charakteryzować Kościół, który potrafi wyjaśnić, jest pociągający i wiarygodny dla współczesnego młodego pokolenia, a także może być dla niego źródłem szacunku i atrakcyjności?

12. #ActivelyInvoled (Aktywnie zaangażowani)

Młodzi liderzy. W jakich obszarach w społeczeństwie i Kościele, młodzi ludzie, ze swoimi talentami i entuzjazmem, mogą być dziś zaangażowani w misji Kościoła?

13. #Places (Miejsca)

Ulubione miejsca. Jakie są najważniejsze miejsca, w których można na co dzień spotkać młodych ludzi i towarzyszyć im, ofiarowując im światło wiary?

Reklama

14. #Proposals (Propozycje)

Inicjatywy, które należy wspierać. Jakie konkretne inicjatywy wydają się najwłaściwsze, aby przyciągnąć uwagę młodych ludzi, aby w pełni mogli wzrastać jako osoby?

15. #WaysAndMeans (Sposoby i środki)

Narzędzia, które należy wykorzystać. Które podejścia wydają się najwłaściwsze i w jaki sposób najskuteczniej uwrażliwiać młodych ludzi na powołanie, uważność na drugiego człowieka i życie we wdzięczności?

XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów nt. "Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania" odbędzie się w Rzymie w dniach 3-28 października z udziałem biskupów z całego świata. Biskupi będą obradować w oparciu o dokument Instrumentum Laboris, którego część stanowić będą wnioski z młodzieżowego spotkania przedsynodalnego i konsultacji prowadzonej wśród młodych ludzi na całym świecie.

Podziel się:

Oceń:

2018-02-21 08:36

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Synodalność a demokracja

Biuro Prasowe KEP

Czy proces synodalny, który obecnie jest w toku, oznacza wewnętrzną demokratyzację Kościoła? Nie brakuje obaw w tym względzie wyrażanych przez różne środowiska.

Więcej ...

Wspomnienie św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego

Obraz św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w kaplicy jego imienia w klasztorze Franciszkanów w Sanoku

Lowdown/pl.wikipedia.org

Obraz św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w kaplicy jego imienia w klasztorze Franciszkanów w Sanoku

26 czerwca w liturgii Kościół w Polsce wspomina św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego zwanego "ojcem ubogich i księdzem dziadów". Przed laty kanonizował go papież Benedykt XVI.

Więcej ...

Komisja nadzwyczajna debatowała nad projektem ustawy o dekryminalizacji aborcji

2024-06-26 07:29
Warszawa, 25.06.2024. Posiedzenie sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży

PAP/Tomasz Gzell

Warszawa, 25.06.2024. Posiedzenie sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży

Debata nad projektem nowelizacji Kodeksu karnego dotyczącej dekryminalizacji aborcji odbyła się we wtorek na posiedzeniu Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kościół

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Niedziela Kielecka

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Jak wygląda moja modlitwa?

Wiara

Jak wygląda moja modlitwa?

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Niedziela na Podbeskidziu

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?

Kościół

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?