Reklama

Wiadomości

Bezpieczeństwo w górach

Materał prasowy

Na górskie wyprawy warto zabrać ze sobą nie tylko pełny plecak, ale także zdrowy rozsądek.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Turystyka górska staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Każdy z nas znajdzie coś dla siebie pośród szczytów, wszak szlaki są zróżnicowane i dostosowane do kondycji, umiejętności oraz wieku turystów. Odkrywając piękno i majestat gór, trzeba jednak pamiętać, że nawet znane i często uczęszczane szlaki mogą zaskoczyć, a wraz z gwałtowną zmianą pogody – a o taką nietrudno w górach – mogą się zmienić w niebezpieczną pułapkę. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo w czasie górskich wędrówek, tak by zminimalizować ryzyko i móc napawać się pięknem krajobrazów? Z pomocą przychodzi KGHM.

Świadomi niebezpieczeństwa

Najczęstszą przyczyną wypadków w polskich górach są poślizgnięcia, lawiny i hipotermia. Według informacji TOPR, w minionym roku w Tatrach doszło do 938 wypadków, a pomoc ratowników otrzymało ponad tysiąc osób. Wielu z tych zdarzeń można było uniknąć dzięki odpowiedniemu przygotowaniu do wyprawy. Ale nie każdy amator górskich krajobrazów wie, jak się ubrać, albo co spakować do plecaka w zależności od sezonu. I tu z pomocą przychodzi publikacja W góry z KGHM. Bezpiecznie na szlaku z Rodziną Polskiej Miedzi, w której pracownicy Polskiej Miedzi wraz ze światowej sławy skialpinistą Andrzejem Bargielem doradzają, jak bezpiecznie uprawiać turystykę górską. – Góry są wymagające nie tylko tutaj, gdzie sięgamy po najwyższe szczyty – także w polskich górach musimy być świadomi niebezpieczeństwa i ryzyka. Dlatego tak ważne jest promowanie odpowiedzialnej turystyki – przekazał Bargiel w specjalnej relacji dla KGHM prosto z podnóża Karakorum.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Z Rodziną Polskiej Miedzi

Publikacja KGHM ma charakter praktycznego poradnika, w którym specjalne miejsce zajmują wskazówki ekspertów, m.in. wspomnianego Andrzeja Bargiela, który jest ambasadorem KGHM, czy też ratowników z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w KGHM. Swoimi doświadczeniami dzielą się także pracownicy Polskiej Miedzi, którzy od lat uprawiają turystykę górską i doskonale znają respekt dla gór. – Załoga KGHM to ludzie pełni zaangażowania i pasji. Nie tylko rzetelnie podchodzą do swojej codziennej pracy, ale z empatią reagują na potrzeby swoich sąsiadów, koleżanek i kolegów. Dzielą się swoim czasem i pasjami. Widać to na przykładzie wolontariatu pracowniczego KGHM, podobnie było także przy albumie W góry z KGHM. Bezpiecznie na szlaku z Rodziną Polskiej Miedzi. Zostaliśmy wręcz zasypani materiałami od naszych pracowników, którzy podzielili się zdjęciami i swoimi doświadczeniami z górskich szlaków, a czterdzieści osób stało się współautorami wydawnictwa – zauważył Mateusz Wodejko, wiceprezes Zarządu ds. finansowych KGHM.

Uchwycić piękno gór

Publikacja poza walorem edukacyjnym ma charakter eleganckiego albumu – zawiera zdjęcia polskich gór wykonane przez pracowników KGHM podczas ich wypraw i wędrówek. Uwiecznione na fotografiach piękno natury skłania czytelników do aktywności i samodzielnego wędrowania po górach. Autorzy zdjęć opowiadają także o swojej pasji do wędrówek i dzielą się wrażeniami z przemierzania szlaków. Całość składa się na barwną i pasjonującą opowieść o polskich górach. A jest o czym opowiadać i co pokazywać, ponieważ pracownicy KGHM wraz z rodzinami od blisko pół wieku biorą udział w rajdach organizowanych we współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym. „Wspólne wędrówki stały się nie tylko częścią tożsamości kolejnych pokoleń samych uczestników rajdów, ale też naszej Spółki” – czytamy we wstępie do publikacji. Jest to kolejny element składający się na etos Polskiej Miedzi – firmy, która stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo swoich pracowników na każdym stanowisku i na każdym miejscu; jest to część DNA całej górniczo-hutniczej rodziny KGHM. Publikację można pobrać ze strony miedziowego giganta: kghm.com/pl/w-gory-z-kghm .

Podziel się:

Oceń:

+5 0
2023-08-29 14:23

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Przypadek Marii – ku przestrodze

Maria Mol z podinsp. Włodzimierzem Mogiłą promują bezpieczeństwo na drogach

Śląska Policja

Maria Mol z podinsp. Włodzimierzem Mogiłą promują bezpieczeństwo na drogach

W 3. niedzielę listopada przypada ustanowiony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Historia Marii Mol z Mysłowic uczy, że sekundy nieuwagi mogą kosztować na drodze życie.

Więcej ...

Łódzcy proboszczowie spotkali się z Ojcem Świętym Franciszkiem

2024-05-04 16:00

ks. Wiesław Kamiński

Więcej ...

Papież: nie dla wojny, tak dla dialogu

2024-05-05 13:05

VaticanNews

"Nie dla wojny, tak dla dialogu" - powiedział papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w niedzielę na modlitwie Regina Coeli w Watykanie. Wezwał do modlitwy za Ukrainę, Izrael i Palestynę.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

To święty również na dzisiaj

To święty również na dzisiaj

Rozważania na niedzielę: Jak się uczyć miłości?

Wiara

Rozważania na niedzielę: Jak się uczyć miłości?

Ks. Węgrzyniak: miłość owocna i radosna dzięki...

Wiara

Ks. Węgrzyniak: miłość owocna i radosna dzięki...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...