Reklama

Kościół

Z Jezusem u boku

Michał Ulewiński

Karol Porwich/Niedziela

Michał Ulewiński

Kościół potrzebuje młodych, wiemy to nie od dziś. Ale jak do tych młodych trafić? Skąd czerpać inspiracje? Aby lepiej poznać ich potrzeby, zebraliśmy dziesięć przykładów młodych osób z różnych „stron” Kościoła, których działania idealnie potwierdzają dewizę: w młodości siła. Ta ewangelizacyjna też.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Martyna Gieleta

– przewodnicząca krajowego prezydium Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM), która swoim entuzjazmem pragnie zarażać innych. Jak zaznaczają członkowie KSM, na co dzień czerpią od niej motywację, aby wstać z kanap i zacząć coś robić. Ona sama tak opisuje swoją przygodę ze wspólnotą: „W KSM doświadczyłam ogromnego dobra i łaski Pana Boga, dlatego nie mogę pozostać obojętna wobec tego i pragnę dzielić się tym z innymi. Chcę dawać świadectwo o Jego miłości, pamiętając jednocześnie, że jestem Jego uczniem i sama cały czas potrzebuję formacji oraz rozwoju. Myślę, że KSM przez swoją różnorodność jest miejscem dla każdego, trzeba tylko odkryć przestrzeń, w której będziemy mogli działać zgodnie z talentami, jakimi obdarzył nas Pan Bóg”.

Michał Ulewiński

– pamiętamy 27-latka z wielkim krzyżem, w białej albie, przemierzającego drogi całej Polski. Dosłownie wzdłuż i wszerz. Swoją pielgrzymką zaznaczył znak krzyża na Polsce. Jak sam mówi, bardzo zależy mu na modlitwie błogosławieństwa za naszą ojczyznę. Jego przykład i radykalizm wiary pociągają młodych. Nie każdy potrafi zostawić cały świat, wziąć wielki krzyż i publicznie przyznać się do Jezusa. Michał postawił wszystko na jedną kartę. Kartę z wizerunkiem Mistrza. Do dziś aktywnie ewangelizuje, organizuje spotkania modlitewne czy kolejne pielgrzymki z krzyżem w intencji ojczyzny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Michał „Pax” Bukowski

– popularny PAX z młodzieżowego programu Studio Raban emitowanego w TVP. Michał to nie tylko prowadzący i prezenter, ale także raper, który w swoich utworach (wspólnie z zespołem Muode Koty) przekazuje wartości chrześcijańskie młodemu pokoleniu. Swoją postawą udowadnia, że w dzisiejszym świecie można mieć luźny styl, hobby jak inni, jednak ponad wszystko stawiać Jezusa i Jego naukę. Odbiorcy cenią go za szczerość, bezpośredniość i ewangeliczny entuzjazm.

Filip Kościelny

– publikowanymi w social mediach treściami udowadnia, że posługa w Kościele wcale nie musi dotyczyć jedynie „starszych panów”. Odważnie przyznaje się do bycia kościelnym, mimo że jest jeszcze przed trzydziestką. W humorystyczny sposób przybliża „tajniki” pracy zakrystiana i zbliża w ten sposób młodych do liturgii. Uwielbiany przez odbiorców za swobodę bycia, humor i miłość do Kościoła.

Reklama

Lesscalm

– kto powiedział, że na TikToku nie ma miejsca na wiarę? Jak pokazuje na swoim profilu Gabriela – to idealne miejsce do ewangelizowania młodych. To właśnie na tym medium społecznościowym młodzież przebywa dziś najczęściej. Swoimi filmikami Lesscalm udowadnia, że treści chrześcijańskie także mają wśród nastolatków „wzięcie”. Jej filmy uzyskały ponad 11 mln polubień, a jej profil obserwuje ponad 200 tys. osób.

Ministrancka Wytwórnia Muzyczna

– kilku ministrantów jednej z katowickich parafii zasłynęło coverem utworu Ona by tak chciała, czyniąc z niego kawałek promujący służbę ministrancką. Młodzi z Liturgicznej Służby Ołtarza tłumnie poszli za chłopakami z MWM, czego efektem były coraz większe zasięgi i odtworzenia sięgające kilku milionów. Ministrancka Wytwórnia Muzyczna wypuściła nawet swoją płytę, na koncie ma także wspólny utwór z ks. Kubą Bartczakiem. Dalej udowadniają, że bycie ministrantem to żaden wstyd, wręcz przeciwnie – to powód do dumy i najlepszy sposób na życie w młodości.

Marcin Zieliński

– tego chłopaka (choć już lekko po trzydziestce) chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Co ciekawe, Marcin – jeden z najbardziej rozpoznawalnych świeckich ewangelizatorów w Polsce – ukończył studia na AWF. Do dziś żywo interesuje się sportem, szczególnie piłką nożną. Młodzi, widząc wielki ewangeliczny zapał Marcina, sami zbliżają się do Boga. Na spotkaniach, na których posługuje, widać setki młodych twarzy. Jak pokazuje jego przykład, młodzież chce dziś autentyczności. Marcin na serio potraktował słowa Jezusa z Ewangelii i zapragnął służyć Jemu i bliźnim. I to robi.

Reklama

Tau

– mimo że Piotrek Kowalczyk minął już granicę 30. roku życia, jego styl i działania trafiają szczególnie do młodych ludzi. Tau to jeden z najlepszych raperów w Polsce, wielokrotnie nagradzany w prestiżowych konkursach branżowych. Trzeba zaznaczyć, że nie zawsze rapował „dla Jezusa”. Dawniej jako Medium należał do jednej z najlepszych wytwórni rapowych w kraju, jednak po poznaniu Boga, odrzuciwszy wszelkie nałogi (a miał ich, jak sam przyznaje, całkiem sporo), postanowił odejść z wytwórni, zmienić pseudonim i rozpocząć wszystko od nowa. Z Jezusem u boku. Dziś za muzyką Tau idą setki tysięcy młodych, którzy wzorując się na nim, porzucają swoje stare, grzeszne życie. Wybrzmiewa to w świadectwach, które kielecki raper stale otrzymuje.

Szymon Szymański

– nastolatek, który poszedł samotnie z Częstochowy do Rzymu. Po drodze spał na plebaniach, ale też na przystankach czy pośród bezdomnych. Mówi, że Kościół to jego rodzina i dlatego szedł w jego intencji. Prawie 60 dni samotnego pielgrzymowania przez pół Europy to prawdziwe wyzwanie. Jak sam zaznacza: „Dziś bardzo ważne jest nasze osobiste świadectwo. Do młodych, do tych, którzy dopiero będą chcieli należeć do Kościoła lub są do niego nastawieni sceptycznie, trzeba docierać właśnie świadectwem. Już nie samymi słowami”.

Iwona Pietrala

– jej głosem zachwycają się tysiące młodych. Iwona nie tylko tworzy muzykę chrześcijańską, pojawia się także często na wydarzeniach ewangelizacyjnych. Na swoim profilu publikuje treści, które prowadzą do Jezusa, w którym, jak sama zaświadcza, znalazła pełnię swojego szczęścia. Często także na swoim profilu modli się z odbiorcami modlitwą uwielbienia.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2023-03-28 13:18

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Acedia - duchowa depresja - walka z myślami

pixabay.com

Więcej ...

Co chciałbym zmienić w moim dawaniu świadectwa o Jezusie?

Magdalena Pijewska/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 7, 6.12-14.

Więcej ...

Abp Gänswein: usunięcie z Watykanu było gorzkim osobistym doświadczeniem

2024-06-26 09:58

Włodzimierz Rędzioch

Arcybiskup Georg Gänswein postrzega swoją nominację na nuncjusza apostolskiego w krajach bałtyckich jako koniec swojego "wygnania". „Usunięcie z Watykanu przez papieża Franciszka było dla niego gorzkim osobistym doświadczeniem", powiedział były prywatny sekretarz papieża Benedykta XVI i emerytowany prefekt Domu Papieskiego niemieckiemu tygodnikowi "Die Tagespost" z Würzburga.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Niedziela Kielecka

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kościół

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Jak wygląda moja modlitwa?

Wiara

Jak wygląda moja modlitwa?

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Niedziela na Podbeskidziu

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?

Kościół

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?