Reklama

Niedziela Przemyska

STRACHOCINA

Międzynarodowe czuwanie Rycerstwa Niepokalanej

Niedziela przemyska 18/2021, str. III

Modlitwę animowała schola Rycerstwa Niepokalanej

S. Wiktoria M. Komańska SFMI

Modlitwę animowała schola Rycerstwa Niepokalanej

W różnych językach brzmiała modlitwa różańcowa prowadzona przez młodzież Rycerstwa Niepokalanej do wielu krajów na świecie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Święty Maksymilian powiedział: „Sprawiamy więc na pewno wielką przyjemność Matce Bożej, gdy odmawiamy Różaniec i ściągamy na siebie i rodziny nasze dużo błogosławieństw od Boga”. Od maja 2020 r., co sobotę, członkowie tej wspólnoty o zasięgu międzynarodowym uczestniczą w modlitwie różańcowej prowadzonej w różnych miejscach na całym świecie przez lokalne wspólnoty MI. Podobnie jak z samym założeniem Rycerstwa Niepokalanej, również pomysł cosobotniej modlitwy na różańcu pochodzi z Włoch i to dokładnie z miejsca, w którym św. Maksymilian wraz z kilkoma braćmi zakonnymi założył Rycerstwo Niepokalanej. – Polski franciszkanin, który akurat był w Rzymie, o. Dariusz Mazurek, zaproponował, sam będąc zamkniętym podczas „lockdownu” w klasztorze przy Via San Teodoro, aby co sobotę modlić się Różańcem w intencjach o zakończenie pandemii oraz w intencjach Rycerstwa, które właściwie są intencjami Niepokalanej – wyjaśnia Miquel Bordas Prószyński, prezes Centrali Międzynarodowej MI. Ojciec Dariusz rozpoczął modlitwę w pokoju, w którym powstało Rycerstwo Niepokalanej. – Gdy już wszyscy bracia z klasztoru pomodlili się, pojawił się pomysł: A może to grupy lokalne MI mogą modlić się na Różańcu? – dodaje Prószyński. I tak pomysł rozszedł się na cały świat.

Miquel Bordas Prószyński zaprosił młodzież Rycerstwa Niepokalanej z Podkarpacia do zorganizowania tego wydarzenia. W sobotę 17 kwietnia niewielka grupa zgromadzonych w Strachocinie pod przewodnictwem bp. Stanisława Jamrozka przez transmisję wideo na stronie MI-International dołączyła do inicjatywy Międzynarodowego Centrum Rycerstwa Niepokalanej, by w modlitwie różańcowej prosić o ustanie pandemii oraz w intencjach Rycerstwa Niepokalanej. Szczególna intencja, która nam towarzyszyła, to prośba „Aby radość Zmartwychwstałego wypełniała nasze serce i pozwalała nam przekazywać Jego miłość”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Ksiądz prał. Józef Niżnik, kustosz sanktuarium, przywitał zebranych, a następnie bp Stanisław w języku włoskim zwrócił się do łączących się przez media, a także poprowadził pierwszą tajemnicę. Siostry franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej i młodzież modlili się w językach hiszpańskim, japońskim, łacińskim i polskim. Muzycznie wydarzenie animowała schola w składzie młodzieży ze Strachociny, z Kosiny i z Manasterza pod opieką s. Kamili M. Szczepek. W modlitwie uczestniczyli rycerze Niepokalanej m.in. z Meksyku, Hiszpanii, Brazylii, Filipin i Włoch, m.in. Sycylii. – To było bardzo ciekawe doświadczenie. Pomimo różnic językowych łączyła nas wspólna intencja. Bardzo miłe było to, że rycerze z innych państw docenili nasze zaangażowanie, podzielili się z nami miłymi słowami – relacjonuje rycerka Niepokalanej, Kamila.

W czasie pandemii Rycerstwo Niepokalanej Archidiecezji Przemyskiej nie rezygnuje z formacji. Propozycją dla młodzieży są spotkania on-line, o których informacje można znaleźć na stronie internetowej www.rycerstwo.przemyska.pl oraz na stronie Facebook Młodzież MI Podkarpacie.

Podziel się:

Oceń:

2021-04-27 12:57

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Rycerstwo Niepokalanej w wałbrzyskim Domu Opieki

Spotkanie członków Rycerstwa w Domu Opieki

Ks. Sebastian Tomaszewski

Spotkanie członków Rycerstwa w Domu Opieki

Więcej ...

2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków poza granicami kraju

2024-05-02 07:15

Karol Porwich/Niedziela

Na fladze RP nie wolno umieszczać żadnych napisów ani rysunków. Flaga nigdy nie może też dotknąć podłogi, ziemi, bruku lub wody - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków poza granicami kraju łączy manifestowanie przywiązania do barw i symboli narodowych.

Więcej ...

Rozważania na niedzielę: Jak się uczyć miłości?

2024-05-02 20:31

Mat.prasowy

To jest wręcz szalone że współczucie i empatia mogą zmienić świat szybciej niż konflikty i przemoc. Każdego dnia doświadczamy sytuacji, które testują naszą wrażliwość - naszą miłość do siebie samego do bliźnich i oczywiście do Boga.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Kościół

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady