Reklama

Niedziela Sandomierska

W Stalowej Woli jak w Panamie

Modlitwie w łączności z uczestnikami ŚDM w Panamie przewodniczył
bp Krzysztof Nitkiewicz

Ks. Adam Stachowicz

Modlitwie w łączności z uczestnikami ŚDM w Panamie przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz

Młodzież z Diecezji Sandomierskiej wraz z bp. Krzysztofem Nitkiewiczem i duszpasterzami w duchowy sposób połączyła się z uczestnikami czuwania młodzieży, duszpasterzy i Ojca Świętego Franciszka w Panamie. W parafii pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli odbyło się diecezjalne czuwanie w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Do Stalowej Woli w sobotni wieczór 26 stycznia przybyła młodzież z duszpasterzami z całej diecezji. Wspólne czuwanie rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Rozpoczynając modlitwę, Biskup Ordynariusz przypomniał idę wspólnego zwoływania młodzieży ze wszystkich kontynentów oraz czuwania modlitewnego diecezjalnej młodzieży w Stalowej Woli. – W zamierzeniu św. Jana Pawła II Światowy Dzień Młodzieży miał odnowić przyjaźń młodych z Chrystusem i między sobą. Taki jest również cel naszego dzisiejszego spotkania, będącego jakby przedłużeniem zgromadzenia w Panamie. Łączy nas jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest i ten sam Duch – powiedział biskup.

Podczas homilii ks. Michał Powęska przywołał słowa papieża Franciszka. – Ojciec Święty zapytał młodych podczas pierwszego spotkania: „Co nas pobudza w tych Światowych Dniach Młodzieży? Pewność wypływająca ze świadomości, że zostaliśmy umiłowani serdeczną miłością, której nie chcemy i nie możemy przemilczeć, a która wzywa nas, abyśmy odpowiedzieli w ten sam sposób: miłością” – mówił do młodych papież Franciszek. Dziś spotykamy się w naszej „diecezjalnej Panamie”, by odkrywać moc Bożego słowa, poprzez które Chrystus dziś posyła nas byśmy stawali się Jego świadkami. Chrystus obdarza miłością, która ma emanować, którą musimy się dzielić z innymi – pokazywał zebranym duszpasterz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Po Mszy św. odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której młodzi wraz z duchownymi prowadzili rozważania i modlitwę. Na zakończenie czuwania bp Krzysztof Nitkiewicz udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, a następnie wszyscy odśpiewali Apel Jasnogórski – relacjonuje ks. Tomasz Lis, rzecznik Kurii.

Wyjazd do Panamy to poważne przedsięwzięcie, dlatego niewielka reprezentacja z diecezji miała okazję tam pojechać. Każdy natomiast miał możliwość duchowej łączności zarówno przed odbiornikiem telewizyjnym, gdzie była transmitowana liturgia z Panamy, jak również w Stalowej Woli, gdzie młodzi mogli spotkać Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Reklama

– Niestety nie mogłam jechać do Panamy, ale cieszę się, że właśnie poprzez to czuwanie możemy być duchowo razem z naszymi przyjaciółmi, którzy pojechali na spotkanie młodych. Oglądałam pierwsze spotkanie papieża Franciszka z młodymi i bardzo poruszyły mnie jego słowa. Dziś we wspólnej modlitwie chcę polecać moich bliskich zmagających się z różnymi problemami – mówiła Agnieszka z Gorzyc.

Dużą część dzisiejszego numeru „Niedzieli Sandomierskiej” poświęcamy relacji młodzieży uczestniczącej w centralnych wydarzeniach w Panamie. Zachęcam do czytania na str. VI-VIII.

Podziel się:

Oceń:

2019-01-30 11:36

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Katechezy dla Polaków

Piotr Drzewiecki

Od środy rana w czterech różnych miejscach Panamy odbywają się katechezy dla Polaków, prowadzone przez polskich biskupów. Katechezę inauguracyjna w gimnazjum Grenaldio wygłosił bp Marek Mendyk z diecezji legnickiej, stały uczestnik Światowych Dni Młodzieży.

Więcej ...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Adobe Stock

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

Więcej ...

Eksperci: Zarządzenie prezydenta stolicy ws. symboli religijnych narusza Konstytucję RP

2024-05-17 19:16

flickr.com

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie chce symboli religijnych w publicznych przestrzeniach stołecznych urzędów. "Urząd jest świecki i jest neutralny światopoglądowo i religijnie, takich symboli, w przestrzeniach wspólnych, tam, gdzie przyjmowani są klienci urzędu, nie powinno być" - przekonuje rzeczniczka urzędu. Zdaniem Łukasza Bernacińskiego z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, zarządzenie prezydenta stolicy narusza gwarantowaną konstytucyjnie wolność sumienia i religii. Profesor UKSW, politolog ks. Piotr Mazurkiewicz ocenia z kolei, że takie inicjatywy nie mają nic wspólnego z neutralnością lecz są próbą ateizowania przestrzeni publicznej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Czy miłujesz Mnie?

Wiara

Czy miłujesz Mnie?

#PodcastUmajony (odcinek 17.):  Ale nudy!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 17.): Ale nudy!

Kard. Ryś: w Kościele nic nie dzieje się bez Ducha...

Niedziela Łódzka

Kard. Ryś: w Kościele nic nie dzieje się bez Ducha...

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli