Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Rozśpiewane jasełka

„Jasełka Tradycyjne” – 2019

Monika Jaworska

„Jasełka Tradycyjne” – 2019

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dużo kolędowania, liczne akcenty regionalne – i to wszystko zestawione z wydarzeniami w Betlejem. W drugiej połowie stycznia na deskach Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie kilkakrotnie był grany spektakl „Jasełka tradycyjne” wyreżyserowany przez elżbietankę s. Jadwigę Wyrozumską. Na scenie zagrała ponad setka aktorów amatorów skupiona w Zespole Teatralnym działającym przy parafii św. Elżbiety w Cieszynie.

– Zespół Teatralny działa przy parafii św. Elżbiety, ale stale się powiększa – grają w nim również osoby z parafii cieszyńskich i okolicznych. Cieszymy się z licznej publiczności, która w tym roku pokonała wszelkie trudy, niesprzyjające warunki pogodowe, aby przyjechać do Cieszyna i oglądać nasze spektakle. „Jasełka tradycyjne” to spotkanie na wspólnym pięknym kolędowaniu, na przeżywaniu Ewangelii – chcemy się dzielić z publicznością Ewangelią, czyli jakby poszerzonym przedstawieniem prowadzącym widza od momentu Zwiastowania, poprzez nawiedzenie św. Elżbiety i różne sceny anielskie i pasterskie – wyjaśnia s. Jadwiga Wyrozumska, zaznaczając przy tym, że co roku pojawia się coś nowego, czasem jest to nowa scena bądź kostiumy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W tym roku w jasełkach jest dużo śpiewu i akcentów regionalnych. Siostra zauważa, że styczeń, to czas kolędowy, dlatego w jasełkach można usłyszeć dużo kolęd bardziej lub mniej znanych. Śpiewają występujący, jednocześnie zachęcając publiczność do wspólnego uwielbiania Nowonarodzonego.

Reklama

– W tym roku wszyscy idziemy z darami do Pana Jezusa w Betlejem i radujemy się tą piękną modlitwą – polską kolędą wyśpiewywaną pomiędzy różnymi scenami – podkreśla s. Jadwiga Wyrozumska.

W przedstawieniu cytowane są również fragmenty poezji. Spektakle były grane od 12-23 stycznia.

Podziel się:

Oceń:

2019-01-23 11:50

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jasełka i św. Mikołaj we wspólnocie BETEL

Archiwum wspólnoty

W radomszczańskiej kolegiacie św. Lamberta w trzecią niedziele stycznia Wspólnota św. Faustyny BETEL po Mszy św. przedstawiła jasełka.

Więcej ...

Skłonić do refleksji

2024-05-20 22:09

Mateusz Góra

– Zaczęło się od tego, że otworzyłam Biblię i trafiłam na Mądrość Syraha, dokładnie na fragment, który otwiera całą sztukę – wspomina proces tworzenia autorka scenariusza.

Więcej ...

Abp Gądecki: kapłaństwo to nie jest fach, który można rzucić i zamienić na inny

2024-05-21 14:42

Karol Porwich / Niedziela

„Niech nad waszą kapłańską służbą pośród Polonii i nie tylko czuwają słudzy Boży kard. August Hlond i ks. Ignacy Posadzy. Traktujcie poważnie wasze kapłaństwo, bo kapłaństwo to nie jest fach, który można rzucić i w każdej chwili zamienić na inny. Kapłaństwo jest wieczne” - mówił abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański przewodniczył w poznańskiej katedrze uroczystej Mszy św., połączonej z udzieleniem święceń diakonatu czterem alumnom i święceń prezbiteratu trzem diakonom Towarzystwa Chrystusowego.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe

Kościół

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z...

Największą wartością człowieka jest służba innym

Wiara

Największą wartością człowieka jest służba innym

#PodcastUmajony (odcinek 21.): Egoista

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 21.): Egoista

Święty Jan Nepomucen

Święci i błogosławieni

Święty Jan Nepomucen

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Moc Ducha w Kościele

Wiara

Moc Ducha w Kościele

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj