Reklama

Leczące wibracje

Z Moniką Matuszewską z firmy Multivib Polska rozmawia Stanisław Polak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

STANISŁAW POLAK: – Terapia wibroakustyczna to nowa metoda bezlekowa, która pomaga organizmowi lepiej funkcjonować. W jaki sposób wibracje dźwiękowe wpływają na zdrowienie komórek naszego organizmu?

MONIKA MATUSZEWSKA: – Wibracje są nieodzownym elementem naszego organizmu, tak samo znaczącym jak jedzenie, światło i tlen. Źródłem mikrowibracji jest dźwięk, który ma niemały wpływ na nasz organizm. Każdy nasz organ wibruje z różną częstotliwością. A jeśli pojawiają się jakieś dolegliwości bólowe czy schorzenia, to organy przestają wibrować z częstotliwością, z którą powinny. Terapia wibroakustyczna „nastawia” nasze organy na odpowiednie wibracje, aby przywrócić je do normalnego, zdrowego stanu. Jest to nowa metoda w Polsce, ale na świecie znana jest od lat 60. ubiegłego wieku. Jej autorem jest Norweg – Olav Skille, który prowadził badania nad wpływem wibracji, fal dźwiękowych na ludzkie ciało. Okazało się, że badania prowadzone na osobach z różnymi dolegliwościami, takimi jak: spastyczność, migreny, bóle pleców, fibromialgia, czy z menopauzą przynosiły bardzo pozytywne efekty, a więc rozszerzono je na różne dolegliwości.
U osób z dolegliwościami takimi jak bezsenność, kręcz karku czy cierpiących z powodu stresu masaż wibroakustyczny Multivib nawet po jednorazowym zastosowaniu daje bardzo pozytywne skutki. Osoby ze schorzeniami bardziej poważnymi wymagają tych zabiegów więcej.

– Na czym polegają te badania? Jak to wygląda w praktyce?

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Określamy grupę kontrolną z danym schorzeniem i przeprowadzamy terapię na danej grupie według określonych schematów badań klinicznych.
W Polsce od roku prowadzimy badania przede wszystkim na osobach po urazach ortopedycznych. I jak na razie mamy bardzo pozytywne wyniki.

– Czy jest opracowana metoda tych badań? Na czym ona polega?

– Początkowo badania były prowadzone w Norwegii przez Olava Skille – autora metody wibroakustycznej. Obecnie specjalistyczne badania prowadzone są w różnych ośrodkach w Europie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Reklama

– Metoda jest dość nowa. Kiedy i gdzie metoda ta otrzymała naukowe fundamenty i kto weryfikuje naukowość pracy?

– Pierwsze opracowania powstały w Norwegii w 1968 r. W latach 80. metoda została ujęta w ramy badań klinicznych przez lekarzy i terapeutów w Europie: Norwegii, Finlandii, Chorwacji, a także w Kanadzie.

– Czy w tych badaniach istnieje zbieżność w poszukiwaniach między osobami, które prowadzą terapię tego typu a np. profesorami medycyny?

– Osteopaci i masażyści z powodzeniem mogą włączać terapię wibroakustyczną do swojej codziennej praktyki. W rozmowach prowadzonych z lekarzami z różnych dziedzin – neurologii, ortopedii – dostaję sygnały, że temat wibroakustyki jest im doskonale znany.
Mam ogromną nadzieję, że dzięki promocji terapii wibroakustycznej Multivib w Polsce i na całym świecie będziemy mieli szerokie grono odbiorców/pacjentów, którym będziemy mogli pomóc.

– Materac wibroakustyczny działa na wiele przewlekłych chorób, z którymi tradycyjna medycyna nie daje sobie rady. Jak rysuje się przyszłość współpracy między tradycyjną medycyną a tym, co Pani proponuje?

– Tradycyjna medycyna i wibroakustyka wspierają się nawzajem. W przypadkach np. bezsenności, menopauzy mamy ogromny sukces w leczeniu bez środków farmakologicznych. Ból kręgosłupa może ustać bez tabletek przeciwbólowych.
Terapia wibroakustyczna nie wyklucza terapii lekowej, jest jej pomocna. Podam przykład osoby, która była zagrożona amputacją nogi, a dzięki stosowaniu terapii wibroakustycznej wraz z lekami po miesiącu noga zaczęła zdrowieć. Wibracje spowodowały prawidłowy przepływ krwi i limfy.

– Jakie schorzenia, dolegliwości mogą podlegać Waszej terapii?

– Nasza terapia ma bardzo szerokie zastosowanie. Najprostszy do wyleczenia jest kręcz karku. W dobie pośpiechu i stresu w pracy, kiedy długo pracujemy przy biurkach, jednorazowy masaż, który trwa 23 minuty, wystarczy, aby pozbyć się dolegliwości, spokojnie zasnąć i mieć głęboki sen. Przy poważniejszych chorobach potrzeba więcej zabiegów. Terapia Multivib jest bardzo pomocna w przypadku chorób kręgosłupa, stawów, układu oddechowego, urazów, złamań, dny moczanowej, bólów menstruacyjnych, menopauzy, kolki dziecięcej, odleżyn, przy obrzęku limfatycznym, migrenach czy w leczeniu bezsenności.

– A jak jest ze schorzeniami neurologicznymi?

– Porażenie mózgowe, udar są schorzeniami, w których mamy bardzo wiele potwierdzonych badań.

– A gdy chodzi o choroby nowotworowe?

– Z chorobami nowotworowymi musimy być bardzo ostrożni. Nie wykluczamy jednak, że możemy cierpiące na nie osoby poddawać wibracjom – co prawda nie w trakcie chemioterapii czy radioterapii, ale w czasie rekonwalescencji.

– Przynoszenie ulgi w cierpieniu to pewien sposób działań terapeutycznych. Chodzi tu jednak o rzecz bardzo istotną – o leczenie.

– Ludzie przychodzą z różnymi problemami, schorzeniami. Wiele dolegliwości wyleczymy przy pomocy masażu wibroakustycznego, ale niektórych – nie. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, ile emocji oprócz cierpienia kumuluje się w ludzkim organizmie. Czasami po 23-minutowej sesji ludzie płaczą, a niektórzy głęboko zasypiają.

– Czy ma Pani osobiste przekonanie, poparte pewnym doświadczeniem, że ta metoda mogłaby pomóc wielu ludziom w Polsce?

– Tak, jak najbardziej. Zaczęło się od tego, że spróbowałam tej metody na sobie i wyleczyłam ból kręgosłupa odcinka lędźwiowego. Stąd zaczęła się moja historia z firmą Multivib. Później testowanie tej metody na osobach z grona rodziny przyniosło pozytywne rezultaty, np. przy dnie moczanowej. To utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to bardzo skuteczna terapia.

– Czy ta terapia wymaga udania się do gabinetu?

– Można zakupić materac lub poduszkę do użytku domowego albo udać się do miejsca, gdzie jest wykonywany masaż wibroakustyczny Multivib.

– Czy w Polsce jest dużo takich ośrodków?

– Obecnie promujemy masaż Multivib przede wszystkim w sanatoriach i większych miastach. Lista aktualnych ośrodków znajduje się na naszej stronie internetowej: www.multivib.pl. Poszukujemy również osób, które mają gabinety terapeutyczne, rehabilitacyjne, wellness&spa i chciałyby uzupełnić swoją ofertę o masaż wibroakustyczny.

– Jakie oprzyrządowanie jest potrzebne przy omawianej terapii?

– Potrzebne są: materac, poduszka – wałeczek wygodny do położenia pod szyję czy pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Są większe poduszki, na których można usiąść, oprzeć się. Do tego podłączamy zasilacz oraz smartfon czy tablet, z którego uruchamiany jest program o konkretnym kolorze. Użytkowanie jest bardzo wygodne, gdyż możemy położyć się w ubraniu – nie ma potrzeby rozbierania się.

– Czy są sytuacje, w których ta terapia jest niewskazana lub nieskuteczna?

– Nie można tej terapii stosować u kobiet w ciąży, u osób z wysoką temperaturą, ze sztucznymi zastawkami w sercu. Jeśli chodzi o stenty i rozruszniki – rozruszniki, niestety, nie pozwalają prowadzić terapii Multivib, stenty natomiast nie wykluczają stosowania masażu wibroakustycznego.

– Gdzie można uzyskać więcej informacji na temat terapii Multivib?

– Zapraszam na stronę internetową: www.multivib.pl lub proszę o kontakt telefoniczny: +48 508 476 954 oraz e-mailowy: multivib@multivib.pl .

Podziel się:

Oceń:

2017-08-09 10:48

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Pulikowski: Mam nadzieję, że wyjdzie to na dobre małżeństwom, że... Duch Święty sobie poradzi

Jadwiga i Jacek Pulikowscy

J. Pulikowski/oficjalna strona

Jadwiga i Jacek Pulikowscy

W rodzinie kluczową rolę pełni więź małżeńska. A dla wielu małżeństw jest to bardzo duży problem – oceniają w wywiadzie dla KAI Jadwiga i Jacek Pulikowscy. Polscy audytorzy październikowego Synodu biskupów na temat rodziny wyrażają nadzieję, że wszystkie wcześniejsze obawy wobec tego wydarzenia okażą się niepotrzebne. "Mam nadzieję, że wyjdzie to na dobre małżeństwom i Kościołowi i że... Duch Święty sobie poradzi" – mówi Jacek Pulikowski.

Więcej ...

Kard. Schönborn o Euro 2024: najbardziej fascynuje mnie silny duch zespołu

2024-06-28 16:02
Kardynał Schönborn

Erzdiözese Wien/Stephan Schönlaub

Kardynał Schönborn

„Właściwie nie mam żadnego pojęcia o piłce nożnej, ale w ciągu ostatnich kilku dni naprawdę dopadła mnie piłkarska gorączka” - przyznał to kard. Christoph Schönborn na łamach wychodzącej w Wiedniu bezpłatnej gazety „Heute” z 28 czerwca. Swój cotygodniowy komentarz arcybiskup Wiednia poświęcił piłkarskim refleksjom przy okazji rozgrywanych w Niemczech Mistrzostw Europy w piłce nożnej i euforii wywołanej występami austriackiej drużyny narodowej. „Austria zwycięzcą w grupie, i to w najtrudniejszej grupie! Wielki szacunek dla występu każdego zawodnika z osobna, a także całej drużyny pod wodzą trenera Ralfa Rangnicka!” - napisał hierarcha.

Więcej ...

Zmarł ks. Paweł Pilśniak, kapłan wyświęcony rok temu

2024-06-28 22:13
Ks. Paweł Pilśniak

Diecezja Gliwicka

Ks. Paweł Pilśniak

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 27 czerwca br. zginął śmiercią tragiczną kapłan Diecezji Gliwickiej, ks. Paweł Pilśniak

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Co skłania mnie do podążania za Jezusem?

Wiara

Co skłania mnie do podążania za Jezusem?

Św. Ireneusz, biskup i męczennik

Święci i błogosławieni

Św. Ireneusz, biskup i męczennik

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Kościół

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Trzecia tajemnica fatimska

Wiara

Trzecia tajemnica fatimska

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Wiara

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024